فعالیت ها

پاورپوینت ضمن خدمت مقاله نویسی

نقش مهم معلمان در سلامت و سعادت و تعالی جامعه بر کسی پوشیده نیست. هر جامعه ای طالع خود را در چگونگی کار معلم می­بیند و او را اولین و آخرین امید در تربیت و پرورش نسل آینده­ی کشور می­ داند.

پژوهش و نوآوری، در جامعه ای توسعه پیدا می کند که نظام آموزشی و فرهنگی، زمینه و بستر مناسب را برای آن فراهم کرده باشد؛ بر همین مبنا، مهم­ترین و اساسی ­ترین رکن نظام پژوهشی را نیروی انسانی محقق که از توانایی­ها، قابلیت­ها و مهارت­های لازم پژوهشی برخوردار باشد، تشکیل می­ دهد. خوشبختانه یکی از تمایلات والا و ارزشمند نهاد آدمی، فطرت دانش­جویی اوست. انسان ذاتاً و فطرتاً دانش­ دوست و جستجوگر آفریده شده است. از آموزش­ و­پرورش که مرکز دانش ­پژوهی است، به عنوان گلوگاه توسعه یاد می ­شود زیرا حاصل نهادینه کردن تفکر پژوهشی در نظام تعلیم و تربیت امروز، وجود تفکر خلاق و پژوهش­گر در آینده است.

تهيه گزارش از نتايج مطالعات و پژوهش‏هاي انجام شده، يکي از مهم‏ترين مراحل پژوهشگري به شمار مي رود؛ زيرا اگر پژوهشگر نتواند دستاوردهاي علمي خود را در اختيار ساير محققان قرار دهد، پژوهش او هر اندازه هم که مهم باشد، به پيشرفت علم کمکي نخواهد کرد؛ رشد و گسترش هر عملي از طريق ارائه و به هم پيوستن دانشِ فراهم آمده از سوي فردفرد انديشمندان آن علم تحقق مي‏ يابد.

دوره ضمن خدمت مقاله نویسی (هم افزایی مهارت های پژوهشی، سطح مقدماتی) با کد 99506152 به مدت 24 ساعت از طرف انجمن علمی آموزشی دبیران زیست شناسی شهر تهران در  محل دفتر آموزش نیروی انسانی آموزش و پرورش منطقه 6 در طول 4 جلسه برگزار گردید. در طول این دوره، همکاران فرهنگی با شیوه های مقاله نویسی و ارسال مقاله و نگارش اصولی مقاله آشنا شدند. پاورپوینت ارائه شده در طول جلسات این دوره برای استفاده همکاران گرانقدر در سایت انجمن بارگیری شده است.

با تشکر از همکار محترم خانم دکتر دهقان

برای دانلود فایل کامل پاورپوینت مقاله نویسی به ادامه مطلب مراجعه نمایید.

برای مشاهده این قسمت باید عضو ویژه سایت شوید.

جهت عضویت در انجمن علمی آموزشی دبیران زیست شناسی تهران کلیک کنید.

برچسب ها
مشاهده بیشتر
بستن
بستن